Biomechanika to jeden ze stosunkowo młodych i jednocześnie najbardziej oryginalnych stylów tatuażu. Powstał w latach 80. XX wieku dzięki specyficznym dziełom szwajcarskiego artysty Gigera. Koncentrując się na oryginalnych obrazach, wielu tatuatorów zaczęło tworzyć mechanicznie realistyczne obrazy na ciele, a ten styl tatuażu, który stał się uosobieniem cybernetyzacji ludzkości, zyskał szczególną popularność w ostatnich dziesięcioleciach wraz z powszechnym rozwojem technologii komputerowej.
Styl tatuażu Biomechanics to organiczne przeplatanie się obrazów części mechanicznych ze skórą. Typowa konstrukcja biomechaniczna to rozdarta część, jakby wystająca z ciała, obrazy mikroukładów, chipów, przewodów itp. elementy, które tworzą iluzję kontynuacji części ciała. Tematem tatuażu biomechanicznego może być również scena z gry komputerowej. Dużą popularnością cieszą się również wizerunki fantastycznych stworzeń, które zdają się wyrywać z ciała dzięki specjalnej technice wykonywania biomechanicznych tatuaży.
Unikalne detale każdego najmniejszego elementu obrazu, objętość i naturalność to główne cechy znaczenia tatuażu w stylu Biomechanika. Jeśli pierwsze takie tatuaże były wyłącznie czarno-białe, to współczesny postęp pozwala wprowadzić najbardziej fantastyczne kolory, cienie i odcienie, aby stworzyć nie mniej fantastyczne obrazy w najlepszych tradycjach cyberpunku ze szczególnym realizmem.
Tatuaże biomechaniczne na ramieniu i przedramieniu jako styl dla mężczyzn
Szczególnie istotne są tatuaże w stylu biomechaniki na przedramieniu lub od barku do łokcia, ale takie realistyczne obrazy będą wyglądać nie mniej interesująco na nogach i plecach. Ten styl tatuażu jest odpowiedni dla mężczyzn, ale takie obrazy będą wyglądać nie mniej imponująco na kobiecym ciele (na przykład obraz mechanicznych skrzydeł z tyłu stworzy iluzję specyficznej kobiecości). Zazwyczaj takie rysunki nie są wykonywane w formie miniaturowej, ponieważ ich specjalny efekt uzyskuje się dzięki ich skali.
W tatuażach w biomechanice nie ma obciążenia semantycznego, ale złożoność takich obrazów i ich niesamowita skuteczność, szokująca uroda i oryginalność rekompensują ten niedobór, pozwalając wyróżnić się z tłumu tak bardzo, jak to możliwe, zademonstrować swoje szczególne wyczucie świat każdemu, kto wybierze tę wersję stylu tatuażu. Zwłaszcza biomechanika wyróżnia się swobodą wyobraźni do stworzenia oryginalnego rysunku, który najdobitniej charakteryzuje jego właściciela.
Główną filozofią stylu tatuażu biomechanicznego jest „zobaczyć, co jest w środku”. Niektórym taka sztuka wydaje się odpychająca, ale prawdziwi koneserzy cyberpunka, chcący po prostu wyróżnić się z tłumu i zademonstrować społeczeństwu w szczególny sposób swoją istotę wybitnej osobowości, z pewnością znajdą w biomechanice wiele zalet.
Zalecamy również zapoznanie się z podobnym bardzo ciekawym stylem Bioorganic.
Jednym z najlepszych artystów tatuażu tego gatunku jest Dmitry ze studio tatuażu Dizzy Tattoo.
Taki tatuaż symbolizuje nieograniczone możliwości człowieka, wspierane elektroniką i technologią. Początkowo obrazy były jednowymiarowe, ale dziś mistrz rysuje wszystkie najdrobniejsze szczegóły, skupiając uwagę jasnymi przejściami.
Wyglądają jak dobrze skoordynowany mechanizm drutów, tłoków, nakrętek, sprężyn i kół zębatych.
Wszystko odbywa się tak realistycznie, jak to tylko możliwe. Aby harmonijnie dopasować się do szkicu, tatuator wydaje się usuwać skórę z klienta, pozostawiając rozmytą rozdartą krawędź. Niektórzy zostawiają wyraźną granicę.