Przyszłościowe studia: Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa

Przyszłościowe studia: Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa

Warto przeczytać

Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa to stosunkowo młody kierunek studiów. Obecnie coraz więcej uczelni daje możliwość kształcenia się w tej dziedzinie. Ciężko się temu dziwić – w końcu jest on przyszłościowy i odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny.

Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa – program studiów

Gdzie studiować Odnawialne źródła energii, gospodarkę wodną i odpadową? Mimo tego, że coraz więcej uczelni go proponuje, to przyszły kandydat przed podjęciem decyzji powinien się szczegółowo zapoznać z programem. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania, posiadając ten kierunek w ofercie kształcenia, stara się dać solidne podstawy do wykonywania przyszłego zawodu. Uczelnia kładzie nacisk na praktykę, ale nie tylko. Równie ważna jest solidna wiedza, która pozwoli na analizę niezbędnych czynników. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak: odnawialne i kogeneracyjne źródła en­ergii, kompensacje przyrodnicze, utylizacja i unieszkodliwianie odpadów, ekologiczna ocena cyklu życia (LCA). Oprócz tego, prowadzone są zajęcia bardziej specjalistyczne – m.in.: planowanie energetyczne i rynek energii, biopaliwa, oddziaływanie energetyki i gospodarki odpadowej na środowisko. Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa to studia interdyscyplinarne, dlatego tak istotna jest orientacja przyszłego studenta w różnych dziedzinach, zarówno humanistycznych, jak i ściśle technicznych oraz tych, dotyczących biologii i chemii.

Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa – perspektywy

Tak przyszłościowe studia umożliwiają zdobycie umiejętności i kompetencji, dzięki którym absolwent będzie potrafił m.in. analizować różne czynniki prawne, techniczne i środowiskowe. Odnawialne źródła energii, gospodarka wodna i odpadowa to kierunek interdyscyplinarny, a tym samym absolwent będzie się sprawnie poruszał zarówno w zagadnieniach prawnych związanych z wykorzystaniem i stosowaniem odnawialnych źródeł energii, jak i w kwestiach typu ochrona wód i gospodarki wodno-ściekowej, unieszkodliwianie odpadów i nie tylko. Będzie on posiadał wiedzę na temat instalacji i eksploatacji urządzeń i obiektów służących do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Absolwenci Odnawialnych źródeł energii, gospodarki wodnej i odpadowej są cenionymi specjalistami na zmieniających się dynamicznie rynku pracy. Warto zauważyć, że dzisiaj szczególnie istotne są wszelkie kwestie związane z ekologią i ochroną środowiska. Po takich studiach można pracować w firmach i instytucjach z branży wytwarzania i obrotu energii na rynkach lokalnych oraz w przedsiębiorstwach utylizujących odpady. Absolwenci świetnie radzą sobie również w administracji zarówno samorządowej, jak i rządowej. Mogą także zajmować stanowiska pracy związane z zagadnieniami energetycznymi lub zagospodarowaniem odpadów.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments