Promienniki podczerwieni – niezastąpiony sposób na ogrzanie Twojego domu

Promienniki podczerwieni – niezastąpiony sposób na ogrzanie Twojego domu

Warto przeczytać

Zjawisko podczerwieni znane jest człowiekowi od dawna, jednak nadal chętnie wykorzystujemy je w nowoczesnych technologiach. Jedną z nich są promienniki podczerwieni, które zrewolucjonizowały rynek. Promienniki ciepła to urządzenia zapewniające komfortowe ciepło w niesamowity sposób. Ich sposób działania oraz niezastąpione efekty sprawiają, że promienniki podczerwieni stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w naszych domach.

Dlaczego warto postawić na działanie promienników ciepła?

Promienniki podczerwieni możemy nazwać przenośnym słońcem, ponieważ ich działanie jest podobne. Wyobraźmy sobie chłodny dzień, w którym słońce rozpieszcza nas swoimi promieniami – w cieniu będzie nam nadal zimno jednak, gdy będziemy w zasięgu promieni, poczujemy przyjemne ciepło. W taki sam sposób działają grzejniki podczerwieni – emitując, krótkie fale podczerwone ogrzewające wszystkie obiekty w swoim zasięgu. Jest to jednak całkowicie inny komfort grzewczy niż ten, który oferują nam tradycyjne formy ogrzewania – promienniki podczerwieni nie ogrzewają powietrza, a wyłącznie ludzi, meble, posadzki czy ściany. Promienniki ciepła nie tylko zapewnią nam optymalne warunki cieplne, ale również zniwelują negatywne skutki konwencjonalnego ogrzewania – wznoszący się w powietrze kurz czy spaliny. Kolejnym istotnym aspektem jest szybkość działania, gdyż do tej pory ogrzewanie kojarzyło nam się z czasochłonnym rozpalaniem i nieustannym dokładaniem do ognia. W przypadku promienników elektrycznych jest zupełnie inaczej! Wystarczy włączyć urządzenie, a przyjemne ciepło poczujemy w kilka sekund.

Największa zaletą promienników jest jednak możliwość stosowania ich na zewnątrz. Promienniki tarasowe zapewnią nam ciepło na naszym tarasie nawet przez cały rok. Do tej pory mogliśmy cieszyć się sezonem tarasowym tylko wtedy, gdy pozwalała nam na to pogoda, jednak z promiennikami podczerwieni możemy mieć pewność, że nie zmarzniemy! Panele grzewcze zapewnią nam optymalne ciepło w taki sam efektywny sposób bez względu na porę roku.

Promienniki podczerwieni – niezastąpiony sposób na ogrzanie Twojego domu

Grzejniki podczerwieni – rodzaje

Jeśli zdecydujemy się na grzejniki podczerwieni, powinniśmy dobrać taki rodzaj urządzenia, który zapewni nam maksymalny komfort grzewczy. Na rynku mamy wiele dostępnych modeli promienników ciepła – począwszy od tych przemysłowych, a kończąc na tych do użytku domowego. Jednak skupiając się na promiennikach, które możemy używać w naszym domu czy na tarasie, wyróżniamy kilka rodzajów o różnych rozmiarach i wyglądzie. Do większych przestrzeni dobrze sprawdzą się promienniki wolnostojące, które możemy ulokować w dowolnym miejscu. Jeśli jednak chcemy ogrzać mniejsze pomieszczenie czy taras, to nic straconego, ponieważ możemy zdecydować się na promienniki wiszące lub ścienne, które pozwolą nam na zaoszczędzenie miejsca. Te pierwsze montujemy na suficie, natomiast te drugie, np. jako panele grzewcze, możemy zamontować za pomocą specjalnego uchwytu na ścianie. Nowoczesne promienniki podczerwieni dzięki swojemu wyglądowi dopasują się do większości nowoczesnych aranżacji, co sprawi, że same w sobie będą elementem ozdobnym.

Promienniki podczerwieni – niezastąpiony sposób na ogrzanie Twojego domu

Promiennik podczerwieni cena

Promienniki podczerwieni to ekonomiczny sposób na zaoszczędzenie na ogrzewaniu. Możemy zastosować je jako źródło ciepła w pomieszczeniach naszego domu, które potrzebują wyższej temperatury, dzięki czemu nie będziemy musieli ogrzewać całego domu. Takim miejscem jest np. łazienka, w której potrzebujemy czasami dodatkowego ciepła – nawet latem. Stosując promienniki podczerwieni, możemy użyć ich tylko w tym konkretnym miejscu, bez konieczności ogrzewania całego domu. Grzejniki podczerwieni doskonale sprawdzą się również w garażu, którego zazwyczaj nie ogrzewamy. Często zdarza się, że musimy zrezygnować z realizacji własnych pomysłów czy majsterkowania w garażu dlatego, że po prostu w nim marzniemy. Na szczęście promiennik podczerwieni może rozwiązać nasz problem i zapewnić nam zadowalający komfort cieplny. Promienniki ciepła zastosowane jako dodatek do posiadanego już systemu grzewczego pozytywnie wpłyną na nasze finanse. A w przypadku zastosowania paneli fotowoltaicznych, grzejniki podczerwieni będą praktycznie darmowym ogrzewaniem.

Promienniki podczerwieni – niezastąpiony sposób na ogrzanie Twojego domu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments