Najlepsze plaże nad Morzem Bałtyckim

Najlepsze plaże nad Morzem Bałtyckim

Warto przeczytać

Morze Bałtyckie to niezwykle popularne miejsce na wakacje dla wielu Polaków, jak również idealne dla tych, którzy szukają ciszy, spokoju i pięknych plaż.

Dlatego też przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych plaż nad Morzem Bałtyckim, które warto odwiedzić.

  1. Sopot

Sopot to jedna z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim, jest znana z tego, że jest bardzo czysta i dobrze utrzymana. Ponadto, w związku z tym iż Sopot jest częścią dużej aglomeracji Trójmiejskiej, to przy plaży znajdują się liczne bary i restauracje, gdzie można odpocząć i skosztować pysznych dań. W związku z tym iż plaża ta jest bardzo popularna i przyciąga wielu turystów, więc warto ją odwiedzić w ciągu tygodnia, aby uniknąć tłumów. Dobrym pomysłem jest też wynajęcie w jej pobliżu apartamentu.

  1. Jurata

Jurata to plaża, która znajduje się między Puckiem a Jastarnią. Jest ona idealna dla osób, które lubią spokój oraz ciszę. Przy plaży można wypożyczyć leżaki oraz parasole i wypoczywać na nich przez cały dzień. Ponadto, w okolicy znajduje się wiele atrakcji i usług, takich jak możliwość wypożyczenia roweru wodnego albo skorzystanie z kursu nurkowania.

  1. Władysławowo

Plaża w Władysławowie to jedna z najdłuższych plaż nad Morzem Bałtyckim. Jest ona stworzona dla osób, które lubią długie spacery po plaży. Znajdują się tu także liczne bary i restauracje, gdzie można odpocząć i zjeść coś smacznego. Ponadto organizowane są tu liczne wakacyjne imprezy, takie jak koncerty czy festiwale.

  1. Ustka

Plaża w Ustce to jedna z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim. Jest ona doskonała dla tych osób, które lubią aktywny wypoczynek. Można tu wypożyczyć rowery czy hulajnogi, a także zagrać w piłkę plażową czy siatkówkę. Tu również w pobliżu znajdziemy liczne bary i restauracje, gdzie można zjeść coś smacznego i odpocząć.

  1. Hel

Plaża na Helu to idealne miejsce dla osób, które lubią aktywny wypoczynek oraz urbex. W okolicy tej pięknej plaży jest bowiem wiele opuszczonych bunkrów z II WŚ oraz starych stanowisk artylerii. Na plaży można wypożyczyć sprzęt do windsurfingu czy kitesurfingu, a także zagrać w piłkę plażową czy siatkówkę. Oczywiście jest tu również wiele barów, gdzie można zjeść świeżą rybkę..

Morze Bałtyckie to idealne miejsce dla osób, które lubią wypoczynek nad wodą. Na naszej liście najlepszych plaż nad polskim morzem znalazły się te, które zadowolą każdego, bez względu na preferencje.

Warto w miarę możliwości odwiedzić każdą z nich podróżując z punku A do punktu B i wynajmując w okolicy jakiś apartament. Choćby po to, by spędzić niezapomniane chwile i odpocząć od codziennego zgiełku. Nie zapomnijmy jednak, że każda z lokalizacji wymaga od odwiedzających szacunku dla natury i zachowania jej w czystości. Pamiętajmy o zbieraniu śmieci i nie zostawianiu ich na plaży, a także o przestrzeganiu zasad dotyczących ochrony przyrody, np. nie wchodzenie na wydmy czy nie zanieczyszczanie wody. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknem Morza Bałtyckiego i jego plaż przez wiele lat.

Źródło: inamagazine.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments