Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Tulipan od zarania dziejów fascynuje damy swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, nauczycielki, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem kwiatu wyrażającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem idealnym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą treść. kobieta może, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, wiadomość, iż jest odrobinę za młoda dla obdarowującego, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments