Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Róża wciąż zachwyca damy swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i żony. Jednak przed kupieniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu oznaczającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest nieco za młoda dla adoratora, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments