Leczenie próchnicy zębów na Bielanach

Leczenie próchnicy zębów na Bielanach

Warto przeczytać

Jeżeli zapytalibyśmy Polaków o to, w jaki sposób dbają o swoje zęby – większość na pewno zadeklarowałaby regularne mycie zębów przy pomocy zwykłej szczotki lub szczotki elektrycznej oraz korzystanie z nitki dentystycznej. Są to najczęściej stosowane metody, z których korzystamy regularnie i które dla wielu osób stały się już nawykiem. Może jednak okazać się, że niestety nie są one wystarczające.

Bardzo dużo zależy tutaj od faktycznego zaangażowania w proces czyszczenia zębów. Niektórzy myją zęby niedokładnie pomimo posiadania bardzo dobrej szczoteczki – a inni mają w domu bardzo słabej jakości sprzęt, który nie umożliwia im dogłębnego zadbania o higienę jamy ustnej. Ogromna ilość ludzi niestety również zapomina o regularnym szczotkowaniu zębów i przyczynia się do pogorszenia ich stanu poprzez stosowanie używek i niezdrowe odżywianie. A wszystko to może skutkować pojawieniem się próchnicy na zębach.

Skąd bierze się próchnica?

Problem ten rozwija się głównie ze względu na obecność bakterii w jamie ustnej – a te najbardziej lubią obecność cukru. Dlatego właśnie od małego powtarza się nam, że słodkie napoje i zbyt duża ilość słodyczy psuje nasze uzębienie – jest w tym bardzo dużo prawdy. Zwykle jednak ignorujemy te zalecenia, gdyż efekty nie są widoczne od razu i możemy łatwo bagatelizować takie ostrzeżenia.

Próchnica jest również efektem braku niezbędnej higieny – zęby powinno się myć przynajmniej dwa razy dziennie, a niektórym zdarza się to niestety tylko raz dziennie. Taka sytuacja również powoduje nagromadzenie bakterii.

Próchnicę trzeba zwalczać jak najszybciej

W początkowej fazie leczenie próchnicy nie jest bardzo trudne i zwykle przebiega bezboleśnie. Nie jest konieczne borowanie, więc można sobie z tym poradzić stosunkowo szybko i za niewielkie pieniądze. Później jednak jest już o wiele ciężej, a leczenie może być bolesne.

Postępująca próchnica, która nie jest leczona w odpowiedni sposób powoduje powstawanie ubytków i przyczynia się do uszkodzeń szkliwa. To wtedy zwykle zdajemy sobie sprawę z tego, że coś jest nie w porządku – nasz ząb staje się bardzo wrażliwy, gdyż został zaatakowany już także wewnątrz. Niestety – wielu pacjentów nawet w takiej sytuacji w dalszym ciągu nie decyduje się na wizytę u specjalisty. Następnym etapem jest już leczenie kanałowe, czyli próba zachowania martwego zęba. Na pewnym etapie nie ma już możliwości jego uratowania, więc zostajemy pozostawieni z zębem, który jest wyjątkowo podatny na ukruszenie. Polecamy dentystę Er-Dental na Bielanach w Warszawie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments