Lakiernicy samochodowi - czym kierować się przy wyborze odpowiedniego warsztatu?

Lakiernicy samochodowi – czym kierować się przy wyborze odpowiedniego warsztatu?

Polecane i promocje

Kiedy przychodzi przykry moment i nasz samochód po stłuczce, czy zadrapaniu potrzebuje wizyty u lakiernika wybór nie jest prosty. Lakierników jest wielu, jak wybrać tego najlepszego? Czy zawsze najdroższy znaczy najlepszy?

Moda na sieć

Obecnie ten, kogo nie ma w sieci nie istnieje. Dzieje się tak zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Większość z nas poszukując usług bez względu na to, czy jest to: mechanik, lakiernik, lekarz, czy hydraulik w pierwszym odruchu szuka ich w sieci. Obecnie niewielki odsetek osób starszych dokonuje takich poszukiwań w konwencjonalny dla ubiegłego dziesięciolecia sposób- poprzez książkę telefoniczną czy ulotki. Najczęściej jednak kończy się to niepowodzeniem na całej linii bowiem co najmniej 75% numerów stacjonarnych zawartych w książkach telefonicznych jest już nieaktualna.

Zaskakujące statystyki

Już na koniec 2018 roku w podsumowaniu globalnego dostępu Digital Report wykazało, że 5 miliardów osób posiadających urządzenia mobilne korzysta aktywnie z sieci. Z portali społecznościowych korzysta już ponad 3 miliardy osób na całym świecie. Liczby te są ogromne i co ważniejsze stale rosną. Podobnie jest z odsetkiem osób w wieku 50+ i 60+ liczba takich osób w sieci także nieustająco wzrasta.

Niesamowita moc mediów społecznościowych

Przedstawione wartości liczbowe wskazują jak wielką popularnością i uznaniem cieszą się media społecznościowe. Wartości w nich zawarte oraz zebrane dzięki temu opinie bardzo często są decydujące w naszych wyborach. Obecnie każdy ceniący się fachowiec, lakiernik posiada konto na takim portalu utrzymując w ten sposób kontakt z klientami oraz gromadząc opinie na temat swojej działalności.

Opinie na wagę złota

Zdanie osób, które wykonały już usługę u lakiernika, do którego chcemy oddać nasz samochód to prawdziwa skarbnica wiedzy. Relacja jakości do ceny, długość trwania usługi, czy jakość jej wykonania to czynniki, które decydują najczęściej czy oddamy nasz pojazd w ręce tego, a nie innego fachowca. Naprawy lakiernicze to przecież kosztowny zabieg, którego efekt rzutuje na wygląd naszego auta oraz stan jego blachy. Te czynniki realnie przekładają się na wartość naszego samochodu.

Trudny wybór

Możliwość sprawdzenia opinii oraz bezpośredniego kontaktu z lakiernikiem to ważne aspekty. Jeżeli do tego posiada on kalendarz pozwalający na rezerwację terminu online stawia go na bardzo dobrej, konkurencyjnej pozycji. W dzisiejszych czasach odległości się kurczą. Dla dobrego fachowca, który posiada rzeszę zadowolonych klientów jesteśmy w stanie przejechać kilkadziesiąt, czy więcej kilometrów.

Jakość przede wszystkim

Jesteśmy społeczeństwem nastawionym na jakość. Czasy, kiedy fachowiec mógł być niemiły, opryskliwy, czy nie odbierał telefonu minęły bezpowrotnie. Jeżeli lakiernik zachowywałby się w ten sposób, nawet jeżeli byłby najlepszym w swoim fachu większość z nas zrezygnuje z jego usług.

Niezaprzeczalnym faktem jest, że obecnie większość decyzji w naszym życiu poprzedzona jest solidnym rozpoznaniem w sieci. Opinie, ceny, sposób traktowania klienta i jakość świadczonych usług to informacje, które nas interesują. Warto zasięgać opinii w internecie, lecz także warto je dodawać dzięki temu każdemu z nas będzie łatwiej wybrać najlepszych fachowców na rynku.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fastserv.pl – warsztatem samochodowym z Poznania.
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments