Grillowanie na najwyższym poziomie. Grille Napoleon – trwałe, solidne i proste w obsłudze

Grillowanie na najwyższym poziomie. Grille Napoleon – trwałe, solidne i proste w obsłudze

Warto przeczytać

Grille ogrodowe to urządzenia, których wielu z nas z przyjemnością używa podczas ciepłych miesięcy. Spożywanie grillowanych potraw na świeżym powietrzu – a nie, jak zwykle wewnątrz budynków – to zupełnie inne doświadczenie. Dodatkowo, grillowanie nie jest trudne – nawet amator z łatwością przygotuje na ruszcie aromatyczne kiełbaski czy soczyste skrzydełka z kurczaka. Grunt to dobry sprzęt, a do takiego zaliczyć można właśnie grille gazowe Napoleon.

Dania z grilla – co takiego mają w sobie, że wszyscy je kochają?

Do potraw z grilla zaliczyć można różnorakie mięsa, ryby i warzywa. Grillowana żywność odznacza się dymnym smakiem, co sprawia, że jest bardziej aromatyczna niż jedzenie gotowane w inny sposób. Grillowane dania są często podawane z sosem lub dressingiem, w zależności od preferencji kucharza i gości. Termin „barbecue” jest powszechnie używany w Stanach Zjednoczonych do opisania grillowania nad otwartym ogniem lub węglem.

Grillowane dania mogą być przygotowywane na wiele różnych sposobów. Jednak niezależnie od metody przygotowania, mięso z grilla jest zazwyczaj soczyste i delikatne, ponieważ zostało przygotowane powoli w wysokiej temperaturze.

Grillowanie na najwyższym poziomie. Grille Napoleon – trwałe, solidne i proste w obsłudze

Grill gazowy – doskonały, łatwy w obsłudze sprzęt do grillowania. Dlaczego grille ogrodowe na gaz są tak popularne? 

Grill gazowy to popularny wybór dla wielu osób, ponieważ wymaga znacznie mniej pracy i sprzątania niż tradycyjny grill węglowy oraz jest wygodniejszy w użyciu. Grille gazowe szybko się nagrzewają, a przyrządzane na ruszcie potrawy grilluję się równomiernie.

Każdy, kto szuka grilla, który działa dobrze i nie sprawia zbyt wielu kłopotów, powinien rozważyć zakup grilla gazowego. Warto jednak zdecydować się na grill wysokiej jakości, żeby mieć pewność, że sprzęt nie zawiedzie i będzie służył całymi latami. Do urządzeń, którym można zaufać należą grille Napoleon.

Jeśli chodzi o zalety, grill gazowy charakteryzuje się m.in. łatwością obsługi. Ponieważ nie wymaga węgla drzewnego ani brykietów, grill jest prosty w uruchomieniu i obsłudze. Wystarczy włączyć zawór gazowy i zapalić palnik (wiele grilli posiada zapłon elektryczny). Niektóre grille mają wbudowane wskaźniki temperatury, dzięki czemu nie ma obaw, że straci się kontrolę podczas grillowania i przetrzyma jedzenie zbyt długo na ruszcie.

Inną ważną kwestią jest czyszczenie. W przeciwieństwie do grilli węglowych, grill gazowy nie generuje popiołu czy pyłu. Wszystko, co trzeba zrobić po gotowaniu to przetarcie powierzchni ciepłą wodą z łagodnym detergentem i osuszenie ich ręcznikami papierowymi lub szmatką.

Grillowanie na najwyższym poziomie. Grille Napoleon – trwałe, solidne i proste w obsłudze

Napoleon – grille gazowe najwyższej jakości. Odporne na czynniki zewnętrzne, wyposażone w rozmaite udogodnienia urządzenia do grillowania

Grille gazowe Napoleon cieszą się dużym uznaniem wśród fanów grillowanego jedzenia i imprez barbecue. Nic w tym dziwnego – to produkty najwyższej jakości. Co bardzo ważne, grille Napoleon dzielą się też na kategorie pod względem funkcjonalności i rozmiaru. Dzięki temu, że można znaleźć różne modele grilli, każdy znajdzie z pewnością odpowiednią opcję dla siebie.

Co sprawia, że grille Napoleon są takie popularne? Oto kilka rzeczy, które warto o nich wiedzieć:

  • możemy znaleźć grille ogrodowe Napoleon z rusztami żeliwnymi lub ze stali nierdzewnej. Te drugie są nieco łatwiejsze w utrzymaniu, są odporne na pęknięcia i nie wymagają konserwacji w takim stopniu jak ruszty żeliwne. Jednak żeliwo też ma swoje plusy – równomiernie się nagrzewa i długo utrzymuje temperaturę, a dodatkowo dzięki specjalnej warstwie ze spieku ceramicznego, którym są pokryte, potrawy do nich nie przywierają;
  • grill gazowy Napoleon wyposażono w szczelny piekarnik z grubego odlewu aluminium dzięki czemu możliwe jest utrzymanie wysokiej temperatury wewnątrz. Piekarnik w grillu gazowym Napoleon zaprojektowano tak, aby ciepło rozchodziło się równomiernie. Co więcej, grill gazowy Napoleon posiada piekarnik o niezwykłej trwałości na uszkodzenia i odporności na rdzę;
  • warto też wspomnieć o tym, co jest niezmiernie istotne w grillach gazowych. Chodzi o palnik. Grille Napoleon posiadają palniki rurowe ze stali nierdzewnej, które w bardzo szybkim tempie ogrzewają całą powierzchnię żeliwnych rusztów. Palniki są chronione przed kontaktem z kapiącym tłuszczem, a wszystko to za sprawą aromatyzerów ze stali nierdzewnej, które odparowują tłuszcz i inne soki, nadając dodatkowo grillowanym daniom wyśmienity smak i niepowtarzalny aromat.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem https://4prestige.pl w którego ofercie znaleźć można wędzarnie i grille ogrodowe.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments