Masaż to nie tylko sposób na zrelaksowanie się i regenerację sił, ale również dobry sposób na rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych. Pomaga zwalczyć zarówno problemy fizyczne jak i psychiczne. To świetna metoda na redukcję stresu, który stopniowo wyniszcza organizm i sieje niezwykłe spustoszenie w organizmie.
Technika wykonania masażu
Jest to typowy masaż klasyczny, który może oddziaływać na całe ciało lub wybraną jego część. Wykorzystuje się ucisk, głaskanie i rozcieranie. W przypadku wykonywania na określone partie ciała, najczęściej jest to kręgosłup, kark, głowa, twarz, nogi, brzuch. Prawidłowa technika wykonania to klucz do sukcesu. Seria chwytów kończy się długim podłużnym głaskaniem, które ma na celu wyciszyć i uspokoić osobę masowaną. Ruchy powinny być płynne, powolne i wnikać do głębi ciała. Aby wymasować całe ciało używa się zazwyczaj całych dłoni, w przypadku głowy i karku tylko opuszki palców. Aby masaż w pełni zrelaksował zaleca się użycie specjalnych olejków do aromaterapii. Działanie relaksujące posiada olejek lawendowy, cedrowy, sandałowy, różany, ylang – ylang, geraniowy. Czas wykonywania to maksymalnie godzina i może być wykonywany codziennie. Nieodzownym elementem masażu relaksacyjnego jest odpowiednia atmosfera. Łagodne barwy pomieszczenia, dodatki kojarzące się z naturą, muzyka, dźwięki przyrody, światło świec, oraz olejki zapewniają pełny relaks i odprężenie.
Prozdrowotne efekty masażu relaksacyjnego
Masaż relaksacyjny to nie tylko lek na stres i problemy dnia codziennego. To również udowodnione efekty zdrowotne dla ciała. Chroniczne napięte mięśnie rozluźniają się i dzięki temu szybciej się regenerują. Ból, który często towarzyszy sytuacjom stresogennym zostaje zniwelowany podczas systematycznych zabiegów. Podobnie z bólem głowy, który spowodowany jest poprzez nadmierne napięcie mięśni przykręgosłupowych. Przyspiesza się metabolizm komórkowy, przez co toksyny z organizmu wydostają się znacznie szybciej. Ma to zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego ciała. Krew przepływa szybciej i sprawniej, a skóra lepiej oddycha w wyniku usunięcia złuszczającego się naskórka. Masaż relaksacyjny zapobiega obrzękom i ułatwia rozprowadzenie substancji odżywczych po całym organizmie. Jest też wskazany podczas intensywnych treningów, gdyż pomaga pozbyć się kwasu mlekowego, który odpowiedzialny jest za tzw. zakwasy.
Samopoczucie a masaż relaksacyjny
Nie od dziś wiadomo, że rozluźnione i zadbane ciało daje satysfakcję i zadowolenia. Tak właśnie działa masaż relaksacyjny na samopoczucie. Dlatego na popularności zyskuje masaż wykonywany po prostu dla przyjemności. Codzienny stres powoduje napięcie mięśni, a to przekłada się na samopoczucie. Dzięki technikom masażu relaksacyjnego układ nerwowy zostaje odciążony, a dodatkowe elementy jak aromaterapia wprowadzają organizm w stan odprężenia. Wprowadzenie w stan relaksu pozwala odzyskać równowagę emocjonalną. Poprawia się jakość snu, który jest niezbędny do odpowiedniej regeneracji organizmu.
Odpowiednio i profesjonalnie przeprowadzony zabieg pozwoli oczyścić umysł, ciało i przywróci harmonię oraz spokój wewnętrzny. Masaż relaksacyjny jest zabiegiem bezpiecznym, jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z terapeutą lub lekarzem pierwszego kontaktu.
Publikacja została napisana we współpracy z Hotelem Bristol oferującym masaże relaksacyjne w swojej strefie SPA.