Czy laserowe zamykanie naczynek daje długotrwałe efekty?

Czy laserowe zamykanie naczynek daje długotrwałe efekty?

Polecane i promocje

W gabinetach medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej osób chcących skorzystać z laserowego zamykania naczynek. Nieestetyczne zaczerwienienia można dzięki tej metodzie usunąć z bardzo dużą skutecznością. Ale czy na zawsze?

Jak laser Revlite działa na naczynka?

Rozszerzone naczynka krwionośne wyglądają nieestetycznie, przypominają rumień. Z biegiem lat problem może się utrwalić, dlatego warto mu przeciwdziałać odpowiednio wcześnie. Niektóre osoby mają wrodzoną skłonność do ich powstawania, co jest powodem złego samopoczucia, obniżenia pewności siebie i niskiej samooceny. Bezpieczne zamykanie naczynek zapewnia laser Revlite. Wiązka światła jest wchłaniana przez czerwony barwnik krwi, co gwarantuje zamknięcie naczynek i ich usunięcie. Aby efekt utrzymały się przez długi czas, istotne jest właściwe postępowanie po zabiegu. Kosmetolog na pewno wskaże sposoby pielęgnacji, dzięki którym będzie to możliwe.

Zamykanie naczynek laserem – jak należy postępować po zabiegu?

Gdy decydujesz się na terapię naczynek laserem, musisz przestrzegać kilku ważnych zaleceń. Przede wszystkim miesiąc przed poddaniem się zabiegowi należy unikać ekspozycji na słońce, nie wolno stosować samoopalaczy oraz korzystać z solarium. Niedozwolone jest to także pomiędzy poszczególnymi seriami, jak i 2 tygodnie po zakończeniu cyklu. Bezwzględnie należy stosować na całe ciało kosmetyki z filtrami UV. Należy także unikać jacuzzi, sauny, a także nie należy przegrzewać miejsc, na których zabieg został przeprowadzony. Dzięki temu nie wystąpią niepożądane skutki uboczne.

Przez kilka dni na pewno nie wolno nam będzie stosować kosmetyków o działaniu podrażniającym, czyli peelingów, kosmetyków z retinolem, spirytusem, kwasem glikolowym czy salicylowym. Należy także przez kilka dni unikać wyczerpujących ćwiczeń fizycznych.

Jakie efekty daje laser Revlite?

Już po pierwszym zabiegu widać, że laser Revlite działa. Konieczne jest jednak wykonanie serii zabiegów, aby utrzymać zadowalający efekt. Ich ilość dobierana jest indywidualnie po konsultacji ze specjalistą, zależy od stanu skóry oraz stopnia zaawansowania problemu. Trzeba tutaj od razu podkreślić, że efekt finalny, jak i utrzymanie efektów na dłużej zależą od dyscypliny pacjenta, a także od tego, czy będzie on stosował się do wskazanych zaleceń po zabiegowych.

Po zabiegu zamykania naczynek bardzo ważne jest, aby zmienić dotychczasowy, niezdrowy tryb życia, unikać nadmiernego przebywania na słońcu, nie wykonywać makijażu, jeżeli naczynka pękają na twarzy, szczególnie w pierwszej fazie laseroterapii.

Trzeba mieć również świadomość, że im dłużej zwlekamy z usunięciem problemu, jakim są naczynka na skórze, tym trudniej będzie nam się z nimi rozprawić. Warto zgłosić się do specjalisty, który zaplanuje serię zabiegów, podpowie, jak pielęgnować skórę. Dzięki temu, że oddasz się w ręce fachowca, szybko odmienisz wygląd swojego ciała, zyskasz piękny wygląd skóry, na której nie będzie żadnych niedoskonałości.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments