Ku wnętrzu. Poznając się poprzez ciało.

ku w netrzu v2 pwNa człowieka można popatrzeć jak na wielowarstwowy tort – ciało, emocje, intelekt. Poszczególne warstwy przenikają się, dając doskonale komponującą się całość. A jednak nie zawsze umiemy delektować się tym co mamy, raczej zachowujemy się jak ktoś wyjadający bakalie z ciasta. Z upodobaniem sięgamy po intelekt, rzadko i raczej niechętnie po emocje, zaś doświadczenia ciała z różnych powodów wycinamy ze świadomości, trochę jakbyśmy rozszczepiali się na głowę i resztę, resztę uznając za niebyłą.

Fakty jednak są takie, że człowiek jest całością: ciałem, myśleniem, czuciem. Czy są jakieś emocje, które kogoś wyjątkowo nie dotyczą? Nie ma! Czy określając siebie, można pominąć choćby najmniejszy kawałeczek ciała? Nie da się! A to, kim jesteśmy, stanowi o jakości bycia. Żeby wiedzieć jak naprawdę smakuje życie, czerpać z niego satysfakcję i radość, potrzeba je przeżywać w pełni, w sposób holistyczny, nie tylko poprzez wybrane fragmenty.

 

Z początkiem września rozpoczynamy cykl spotkań w nurcie Analizy Bioenergetycznej, czyli metodzie uwzględniającej całość przeżywania człowieka: sferę fizyczną, psychologiczną i emocjonalną. Jak pisał jej twórca, Alexander Lowen:„ Bioenergetyka to przygoda odkrywania samego siebie”. Zapraszam do przeżycia wspólnie przygody odkrywania głosu swojego ciała i emocji, snucia pogłębionych refleksji, do spotkania z własnym wnętrzem.

W trakcie 9 zajęć będziemy coraz bardziej zanurzać się w siebie zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i relacyjnym i grupowym, eksplorując min. takie zagadnienia:

Jaki mam kontakt ze sobą? Kim jestem dla siebie? Co dzieje się w moim ciele, czego ono chce? Co mówi o mnie? Jaką historię opowiada zbroja mojego ciała? Co mnie porusza, a co zamyka? Jakie emocje dopuszczam, na jakie nie mam zgody? W jaki sposób moje procesy psychiczne i emocjonalne wyrażają się poprzez ciało? Jakie są moje optymalne granice? Jaki jestem w relacjach? Jaki jestem w grupie?

Grupa ma charakter otwarty, można przyjść na dowolnie wybrane zajęcia. Jednak, jak w większości metod, z kolejnymi spotkaniami uczestnik uczy się jak lepiej korzystać z zajęć, oswaja się z nowymi rzeczami na pierwszych spotkaniach, aby później móc głębiej doświadczyć kolejnych, dlatego zachęcam do doświadczenia całego cyklu.

Jeżeli masz wątpliwości, czy ta grupa jest dla Ciebie, umów się na konsultację. 

Przeciwskazania:

Metoda Lowena(Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

– stany psychotyczne


– terapia psychotropowa


– ciąża i okres połogu


– różnego rodzaju stany zapalne i ostre


– padaczka


– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk


– okres karmienia piersią


– stosowanie środków farmakologicznych


– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.

Prowadzący: Jarosław Józefowicz http://www.inspirowarszawa.pl/pl/jaroslaw-jozefowicz/, asysta Marcin Bochenko

Zapisy: tel. 533 782 123, mail:kontakt@inspirowarszawa.pl

Termin: poniedziałki 4,11,18,25 IX, 2,9,16,23,30 X w godz. 18.30-21.00.

Miejsce: Żoliborz, 8 min pieszo od placu Wilsona.

Cena: 80 zł/zajęcia, 650 zł przy wpłacie za cały cykl do 25.08

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona wielkością sali, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji do 3 dni przed rozpoczęciem cyklu lub poszczególnych zajęć zwracam połowę wpłaconej kwoty. Przy rezygnacji późniejszej nie zwracam opłaty.