Ja w relacjach

Ku wnętrzuZapraszamy do udziału w zajęciach poświęconych związkom z wnętrzem i zewnętrzem. Poprowadzimy je wykorzystując analizę bioenergetyczną Alexandra Lowena, co oznacza, że skupimy się psychice, emocjach i  ciele, na tym co w nim zapisane i co zechce nam ono powiedzieć. Z pewnością będą to ważne i potrzebne rzeczy, bo najlepiej widzi się… ciałem.

W trakcie bioenergetycznych spotkań będziemy dotykać zagadnień związanych z różnorodnie rozumianymi relacjami, min.: Czy i w jakim kontakcie jestem ze sobą i z innymi? Czym są dla mnie relacje? Jakie postawy i nastawienia w nich przyjmuję? Jak się odnajduję z kwestią dystansu? Czy pozwalam sobie na emocje i przeżywanie? Czy umiem przyjmować i odmawiać? Na ile mogę pozwolić sobie na indywidualność? Na ile potrzebuję się dopasowywać?

Cykl 9 zajęć podzieliliśmy na trzy moduły, każdy poświęcony innemu aspektowi bycia w relacjach.

Ja i ja, czyli o relacji z samym sobą

Trzy pierwsze tygodnie poświęcamy relacjom z własnym ciałem, emocjami i aspektami psychicznymi – jaki czy jaka jestem? na jakiego siebie się zgadzam, jaką nie pozwalam sobie być, co mnie inspiruje, co odpycha, za czym tęsknię i po co sięgam?

Ja i Ty, czyli o diadzie

Kolejny moduł przeznaczamy na relacje z drugą osobą. Co to znaczy być z kimś, czym jest bliskość, co mnie przyciąga, co straszy i odpycha, o czym są dla mnie tego typu relacje?

Ja i Wy, czyli o byciu w grupie

Na koniec o przebywaniu z wieloma ludźmi, w grupie. Dzieje się więcej, szybciej… Czy mogę być z wami, czy znajdzie się dla mnie miejsce, w jaki sposób być w grupie, czego od niej chcę, na co liczę, jaką rolę odgrywam, jakiej unikam?

W czym mogą pomóc takie ćwiczenia?

Dzięki pogłębianiu kontaktu z ciałem stajemy się pełniejsi, bardziej spójni. Podczas ćwiczeń dotykamy i wyrażamy bieżące konflikty, bądź też takie, które pojawiły się kiedyś i ciągle żyją niewyrażone gdzieś głęboko, w ciele. Podnosimy świadomość tego, co się w nas dzieje, wzrasta też zdolność ekspresji tego, co czujemy i myślimy. Poprzez pogłębiony oddech i odpowiednie oddziaływanie na ciało zmniejszamy jego napięcia. Ćwiczenia te są świetne dla osób, które na co dzień czują się w jakiś sposób zamknięte, mało ekspresyjne, a chciałyby nad tym pracować w bezpiecznej atmosferze.

Dla kogo?

-dla tych, którzy chcą pracować nad swoimi relacjami z innymi – w grupie, w związku, w pracy i inne,

-dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć siebie i pracować nad kontaktem z samym sobą,

-dla tych, którzy czują, że w ich środku dzieje się wiele, ale nie wiedzą jak się z tym obchodzić,

-dla tych, którzy potrzebują przestrzeni na rozładowanie, wyrażenie uczuć, które na co dzień w nich „siedzą”,

-dla tych, którzy szukają kontaktu ze swoją wewnętrzną siłą,

-dla tych, którzy czują, że w ich ciele jest wiele napięcia i chcieliby nauczyć się je rozładowywać,

-dla tych, którzy chcą spróbować czegoś nowego.

Grupa ma charakter otwarty, można przyjść na dowolnie wybrane zajęcia. Jednak, jak w większości metod, z kolejnymi spotkaniami uczestnik uczy się jak lepiej korzystać z zajęć, oswaja się z nowymi rzeczami na pierwszych spotkaniach, aby później móc głębiej doświadczyć kolejnych. Dlatego zachęcamy do doświadczenia całego cyklu.

Przeciwskazania:

Metoda Lowena (Analiza Bioenergetyczna) to metoda silnie oddziaływająca na głębokie struktury psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Dzięki temu jest skuteczna, ale też nie w każdym przypadku dobrze po nią sięgać. Prosimy o rozważenie, czy możecie z niej korzystać.

– stany psychotyczne


– terapia psychotropowa


– ciąża i okres połogu


– różnego rodzaju stany zapalne i ostre


– padaczka


– jaskra

Sytuacje, kiedy trzeba zachować szczególną ostrożność na siebie:

– duża wrażliwości na silne bodźce, np. krzyk


– okres karmienia piersią


– stosowanie środków farmakologicznych


– ogólny słaby stan organizmu

Jeżeli ktoś jest w terapii, warto uprzedzić swojego terapeutę czy terapeutkę, że planuje się wziąć udział w warsztatach bioenergetycznych.:

Jarosław Józefowicz, Maciej Gierasimiuk

Zapisy: tel. 533782123, mail:kontakt@inspirowarszawa.pl

Termin: poniedziałki 4,11,18,25 IX, 2,9,16,23,30 X w godz. 9.30-12.00.

Miejsce: Ośrodek Inspiro, ul. Kozietulskiego 1/2

Cena: 80 zł/zajęcia, 650 zł przy wpłacie za cały cykl do 20.08

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona wielkością sali, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku rezygnacji do 3 dni przed rozpoczęciem cyklu lub poszczególnych zajęć zwracamy połowę kwoty. Przy rezygnacji późniejszej nie zwracamy opłaty.