Psychologiczna praca ze snem

Psychologiczna praca ze snem

Według psychologii zorientowanej na proces sny dzieją się wszędzie, także na jawie. Terapeuci Joe Goodbread i Kate Jobe opowiadają, jak je interpretować i jak z nimi pracować.
Nigdy nie uczestniczyłam w warsztacie o snach, ciekaw jestem, jak to wygląda…

Przyszłość i spełnienie

Przyszłość i spełnienie

Przyszłość daje wiele siły, aby iść do przodu, podnosić się z niepowodzeń, pokonywać kolejne trudności, stres. Nawet jeśli to jest wizja nieświadoma, instynktowna. W końcu żołądź nie wie, że będzie dębem – mówi psycholożka Bogna Szymkiewicz.

O psychoterapii

O psychoterapii

Każdy z nas napotyka w swoim życiu sytuacje, w których czuje się bezradny, nie wie jak się zachować, potrzebuje rady, wsparcia. Dorastamy, przeżywamy rozterki związane z byciem w związku, zakładamy rodzinę, stajemy się rodzicami i przeżywamy trudności z tym związane, podejmujemy pracę, tracimy pracę, awansujemy, starzejemy się…

Odziedziczony lęk

Odziedziczony lęk

Według Chińczyków strach mieszka w nerkach, a smutek w płucach. Daisy Lee, poprzez Promienny Lotos, rodzaj specjalnego qigongu dla kobiet, uczy, jak poradzić sobie z dziedzictwem lęku, przywrócić harmonię emocjonalną, ale też uleczyć choroby ciała. Bo wszystko jest ze sobą połączone.

Każda chwila jest moim nauczycielem

Każda chwila jest moim nauczycielem

Każda chwila jest moim nauczycielem. Z Arnoldem Mindellem, twórcą psychologii zorientowanej na proces, rozmawia Tomasz Stawiszyński.